Staff Directory

Staff Directory

STAFF POSITION ROOM  #
Trevor Harris Principal Main Office
Kristen Salgado Asst. Principal Main Office
Elizabeth Massaro Special Education Administrator  
Amy Draper Sec. To the Principal Main Office
Julisa Silva Sec. To the Asst. Principal Main Office
Heather Banks Office Clerk Main Office
     
Anne Savickas Nurse Health Office
Susan Hurley Nurse Health Office
     
Sharon Mix Learning Resource Director Media Center (office)
Renee Kroll Media Clerk Media Center
     
Sara Garrison Kindergarten 107
Deanna Franceshini Kindergarten 110
Nicole Coppola Title I Interventionist/Kindergarten 108
     
Nancy Adducci First Grade 112
Ann Schroeder First Grade 111
Michelle Monroe First Grade 118
Tasha Knapczyk First Grade 113
     
Gina Higgins Second Grade 123
Colleen Clarke Second Grade 125
Cathy Spangler Second Grade 124
Julie Kennedy Second Grade 126
Kelley Pennington Second Grade 120
     
Morgan Kramerich  Third Grade 117
Shelby Donaghey Third Grade 210
Heather Meszaros Third Grade 118
Jessica Neely Third Grade 116
Danielle Heiss Third Grade 115
     
Jennifer Carlisle Fourth Grade 217 
Nicole Kurtovich Fourth Grade 215
Monica Cook Fourth Grade 216
Laura Frego Fourth Grade 214
Diane Barrett Fourth Grade 211
     
Carrie Torkelson Fifth Grade 203
David Campbell Fifth Grade 202
Amanda DiSanto Fifth Grade 204
Heather Rissman Fifth Grade 205
     
Diana Ayala TBE/ESL 135
Maria Mauro TBE/ESL 104
Marissa Lundgren TBE/ESL 210
Sarah Hess

TBE/ESL

207
Amy Fernandez TBE/ESL 138
     
Barb McCauley 1/2 Resource/Instructional 114
Stacey Vazquez 3/4 Resource/Instructional 206
Tabitha Newberry K/2 Resource/Instructional 130
Susan Whildin 5 Resource/Instructional 213
     
Michele Hoffman Speech and Language Path. 103
Amy Dyal Speech and Language Path. 138
Christine Jakob Speech and Language Path.  201
     
Tim Wilke PE PE Office
Rebecca Votteler PE PE Office
Matt Burghgraef PE PE Office 
Katherine Maksym Art 102
Elizabeth Maksym Music 101
     
Beth Downey Reading Specialist 131
Tammy Pennington Title I Interventionist PM 138
     
Geralyn Stockey FBI Intensive (K-1) 127
Julie Young FBI  Intensive (2-5) 109
Jane Tirado FBI (2-5) 122
Nicole Penrod FBI (K-2) 121
Elizabeth Wright Intensive BCBA  
     
Dr. William Smith Social Worker 106
Rachel Klaus Psychologist 201
Erin Hallihan Occupational Therapist 128
Jan Kost Physical Therapist  
Dawn Stirrett Hearing Itinerant  
Christina Erickson Vision Itinerant  
     
Special Ed Multi-Needs TA's    
Amy Kruchten    
Jennifer Crowder    
Erika Olchawa    
Melissa Fortino    
Chris Hagenauer    
Angelica Gonzalez    
Dana Kiska    
Elizabeth Roush    
Janice Slawinski    
Lisa Marchione    
Barb Roemer    
Deanna Drapeau    
Maureen Sundling    
Kim Tucker    
TBD    
Patricia Wirth    
Peggy Scholl    
Lisa Suslek    
Davita Parks    
Therese Michor    
Leslie Ramos    
Dena Steppe    
     
Resource/Instructional TA's    
JoAnne Finlay    
Susan Manette    
Kathy Pendolino    
Sandra Sowa    
Shauna Hotovy    
Heather Stokes    
     
Lunch Supervisors    
Carleen Paone    
Dolores Drower    
Susan Herink    
Nadia Klailat    
Rachel Beu    
Linda Tirado    
Patricia Rivadeneira    
     
Custodial Staff    
Israel Ortega Head Custodian  
Leonard (Bud) Carlson    
Olga Esparza    
Margarita Mendez